Grono pedagogiczne

mgr Paulina Kulpa-Wojtkielewicz

chemia

Absolwentka chemii na UMCS w Lublinie, autorka licznych publikacji naukowych, organizatorka pokazów chemicznych, próbnych matur, prywatnie miłośniczka górskich wędrówek i uczestniczka wielu wypraw speleologicznych. Jej największą pasją jest przekazywanie wiedzy i praca z młodzieżą. Dlatego wciąż się kształci i chce być na bieżąco ze światem nauki. Od 2019 r., kiedy zaczęła pracę w Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim, we współpracy z Politechniką Rzeszowską organizuje próbną maturę z chemii.  Wydarzenie corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest autorką zbiorów zadań dla szkół średnich, od lat przygotowuje również arkusze maturalne. W jej dotychczasowym dorobku jest niemal 1,5 tysiąca unikatowych zadań chemicznych. Te wciąż powstają w jej głowie i w tej dziedzinie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Tworzy z pasją i uczy z pasją, dlatego jej ulubione lekcje to te, na których coś się dzieje. Eksperymenty i wybuchy dochodzące z jej pracowni chemicznej to nic nadzwyczajnego. Prowadziła również pokazy i warsztaty chemiczne dla najmłodszych, bo – jak powtarza – sama zaraziła się chemią już w dzieciństwie.