Grono pedagogiczne

dr Miłosz Szczudło

wychowanie fizyczne

 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W marcu 2014 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach uzyskał dyplom doktora nauk o kulturze fizycznej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Edukacji dla bezpieczeństwa oraz Wychowania do życia w rodzinie.

Wyboru zawodu dokonał na skutek zainteresowań sportowych. Od 1997 r. uprawia kajakarstwo. Jako reprezentant klubu MKK Resowiak Rzeszów oraz AZS AWF Kraków zdobył 9 medali (w tym 5 złotych) Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. W latach 1999-2000 był członkiem Kadry Narodowej w kajakarstwie klasycznym. Posiada tytuł trenera II klasy pływania, ratownika WOPR, opiekuna i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży, patent sternika motorowodnego, operatora ścianki wspinaczkowej oraz uprawnienia instruktorskie w zakresie kajakarstwa, kulturystyki, windsurfingu, gimnastyki korekcyjnej, narciarstwa oraz piłki siatkowej.

Od roku 2009 jest pracownikiem dydaktycznym Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od października 2013 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. dydaktyki i programów, a od 2020 jest dyrektorem tej jednostki. W DLU pracuje od początku powstania szkoły.