Grono pedagogiczne

dr Marlena Bieda

pedagog

 

Pedagog szkolny, nauczyciel akademicki,  dziennikarz, wolontariuszka.

Adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwentka kierunku pedagogika (Uniwersytet Rzeszowski) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II). Specjalizuje się w pedagogice medialnej i społecznej. Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych, pracuje z uczniami indywidualnie metodą Neurobiofeedback. Prowadzi warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, planowania czasu oraz odkrywania swoich talentów i mocnych stron. Uwielbia odkrywać ukryty potencjał. Poza dydaktyką jest zaangażowana społecznie w pracę na rzecz szkoły i społeczności lokalnej.

Jest stałym gościem w audycji „Twoje media” Polskiego Radia Rzeszów, popularyzującej wiedzę z zakresu edukacji medialnej.

W pracy z młodzieżą najważniejsza dla niej jest uważność i empatia. Pracuje z uczniami nad zwiększeniem poczucia własnej wartości, nad kompetencjami komunikacyjnymi i adekwatnym reagowaniem na sytuacje zaskakujące w życiu codziennym. Razem z uczniami uczy się budować relacje z innymi rówieśnikami i dorosłymi, aby jak najlepiej przygotować ich do życia we współczesnym świecie. Motto, którym chce się  kierować  w życiu to słowa Mahatmy Gandhiego „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”