Grono pedagogiczne

mgr Dominika Wiewiórska

historia sztuki i historia architektury

 

Uczy historii sztuki i historii architektury. Absolwentka filologii polskiej i historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego z epizodem na Università degli Studi di Pavia. Od 2019 r. jest zawodowo związana z Uniwersytetem Rzeszowskim i Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera. Prowadzi zajęcia z kameralnymi grupami miłośników historii sztuki, którzy przygotowują się do matury z tego przedmiotu i zdają swój egzamin dojrzałości z imponującymi wynikami. 

Pasjonuje się architekturą wnętrz i designem. Jest autorką artykułów oraz licznych wywiadów z designerami i architektami publikowanych w prasie ogólnopolskiej. W Dwujęzycznymi Liceum Uniwersyteckim współtworzy magazyn „DLU Times”, którego celem jest wspieranie działań uczniów Barańczaka.

Uwielbia uczyć. Zabiera młodzież w fascynującą podróż po meandrach sztuki i zdobywania umiejętności w posługiwaniu się językiem artystów. Jej lekcje są nastawione na praktykę. Organizuje różnorakie zajęcia terenowe i lekcje muzealne. Stara się zarażać uczniów optymizmem i zachęcać do inspirowania się życiem Wielkich Mistrzów. Najbardziej ceni rozmowy, podczas których wspólnie odkrywają potęgę marzeń i kreatywności. Gdyby mogła się teleportować, siedziałaby teraz z filiżanką kawy we włoskiej kawiarni lub błądziła między uroczymi uliczkami w Paryżu.