Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie uzyskało dofinansowanie projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus( „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” ).

Projekt będzie funkcjonował na zasadach programu Erasmus+.

Tytuł projektu “IT tools used to promote your own region. Regional games and tradition”.

Projekt zakłada udział grupy dwudziestu uczniów naszej szkoły  ( 2 grupy dziesięcioosobowe ) w 2 wyjazdach edukacyjnych do Macedonii (Skopje, Bitola)

Cele projektu to m.in.:

– wykorzystanie umiejętności informatycznych,

– rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim,

– wzmocnienie kompetencji w zakresie nawiązywania relacji

– podniesienie świadomości w zakresie ochrony środowiska

Na realizację celów projektu szkoła uzyskała dofinansowanie o wartości 110 396,58 złotych.

O szczegółach projektu i kolejnych etapach jego realizacji będziemy informować na bieżąco na naszych szkolnych stronach internetowych.