17 872 12 81 | pomoc.liceum@ur.edu.pl. liceum@ur.edu.pl
unnamed

Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie o włos od złotej tarczy

W środę (27 stycznia 2021) Fundacja Edukacyjna Perspektywy podczas gali prowadzonej zdalnie ogłosiła wyniki edycji 2021 rankingów – liceów ogólnokształcących oraz techników. W zestawieniach ujęte zostały najlepsze szkoły z całej Polski oraz z poszczególnych województw. Z dumą informujemy, że Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie zajęło zaszczytne trzecie miejsce wśród najlepszych liceów w Rzeszowie i siódmą pozycję w województwie!

Spektakularny awans

Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka otrzymało już po raz trzeci prestiżową „Srebrną Tarczę 2020” w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce, ogłaszanym corocznie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” i poprawiło swój ubiegłoroczny wynik o 194 oczka.

Zestawienie ujmuje szkoły najlepiej przygotowujące do podjęcia studiów. Na wysokie miejsce złożyły się doskonałe wyniki egzaminów maturalnych, dzięki którym absolwenci bez problemu kontynuują naukę w renomowanych uczelniach w Polsce i za granicą.

Najlepsi w Rzeszowie

Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie znalazło się w gronie trzech najlepszych liceów w Rzeszowie (!), obok Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek oraz II Liceum Ogólnokształcącego, awansując z piątego miejsca w ubiegłym roku na trzecie w rankingu rzeszowskich liceów. Wśród szkół w całym województwie DLU znalazło się na wysokim, siódmym miejscu. W rankingu ujmującym tysiąc szkół ogólnokształcących z całej Polski, Barańczak odnotował jeden z największych awansów względem poprzedniego roku. Doskonałe, 215 miejsce w kraju, to o 194 pozycje wyżej w rankingu „Perspektyw” w porównaniu do 2020 roku. Wyniki pokazują, że Barańczak jest liderem wśród szkół powiatu rzeszowskiego, a nawet województw

Ranking „Perspektyw” to najbardziej prestiżowe zestawienie w kraju. Główne kryteria wyboru tysiąca najlepszych liceów i techników w Polce to osiągnięcia w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych.

Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie przygotowuje do studiów na najlepszych uczelniach i jest liderem innowacyjnych metod nauczania, które gwarantują wysokie wyniki na egzaminach oraz rozwijają pasje i kreatywność uczniów.